Chiptuning


Chiptuning to elektroniczne zwiększenie mocy silnika samochodu. Daje radość z jazdy i podnosi Twoje bezpieczeństwo na drodze. Pozwoli Ci odkryć Twój samochód na nowo – szybszy, sprawniejszy, palący mniej paliwa. Chiptuning polega na wykorzystaniu rezerw, jakie zostawił producent Twojego auta. Największe możliwości zwiększenia mocy i momentu obrotowego istnieją w autach z turbiną, lub kompresorem (takie rezerwy istnieją także w autach bez turbiny). Dlaczego jest to możliwe?

 

Samochód posiada urządzenie nazywane sterownikiem silnika (ECU). Jest to komputer odpowiadający za pracę silnika w każdych warunkach prędkości i obciążenia. ECU dysponuje wiedzą o tym, jak sterować podzespołami elektronicznymi odpowiedzialnymi za pracę silnika. Parametry zapisane w ECU są przygotowane tak, aby trwałość auta była jak najwyższa podczas pracy w ciężkich warunkach, jednak niekoniecznie tak, aby silnik rozwijał największą moc i moment obrotowy, lub palił najmniej paliwa. Dlaczego?

Nie każdy dba o swoje auto. Silnik niekiedy długo pracuje pomimo uszkodzeń elementów sterowania, bywa zasilany paliwem złej jakości, a zużyte materiały eksploatacyjne nie są wymieniane w terminie. Dodatkowo w grę wchodzą sprawy związane z ekologią, dodatkowe opłaty od mocy silnika w niektórych krajach, normy spalania i zmiany technologiczne wprowadzane do nowoczesnych silników. Rygorystyczne standardy technologiczne nowoczesnych silników sprawiają, że moc występująca w jednostkach jest znacznie ograniczana i można ją odzyskać bez ryzyka uszkodzenia jednostki, podzespołów i zmian dodatkowych elementów.


Jeżeli dbasz o swój samochód, pamiętasz o wymianie oleju, filtrów i wkładów, oraz używasz dobrej jakości paliwa z pewnych stacji – jest to propozycja dla Ciebie aby odzyskać właśnie te konie mechaniczne, których producenci Twojego samochodu pożałowali.

Chiptuning jest więc zmianą oprogramowania komputera sterującego silnikiem tak, aby uzyskać wyższą sprawność, moc i moment obrotowy, lub zmniejszyć zużycie paliwa przy ekologicznym stylu jazdy. Strojenie odbywa się na hamowni, w specjalistycznych warunkach i z użyciem najlepszego sprzętu do programowania samochodów dostępnego na świecie. Wieloletnie doświadczenie, wiedza i pasja stawiają nas w czołówce Firm zajmujących się strojeniem samochodów. Na naszych modyfikacjach jeżdżą auta na całym Świecie, dlatego kierujemy do Waszej dyspozycji nasze najlepsze rozwiązania, wiedzę i pasję w zakresie modyfikacji i programowania samochodów.