DPF Service | Regeneracja FAP/DPF


Regenerację rozpoczynamy od oceny stanu mechanicznego filtra i wykluczenia ewentualnych uszkodzeń wewnętrznego wkładu ceramicznego za pomocą kamery endoskopowej. W przypadku gdy filtr DPF ma pęknięty, niekompletny lub nadtopiony wkład ceramiczny, lub widoczne są ślady mechanicznej ingerencji w strukturę DPF, jego regeneracja nie jest możliwa.

Następnie filtr jest montowany za pomocą specjalnych adapterów i redukcji do komory urządzenia czyszczącego. Przeprowadzany jest pomiar stopnia zanieczyszczenia, z którego wydruk klient otrzymuje wraz z dokumentacją gwarancyjną. Dalej wtryskiwany jest specjalistyczny detergent. Ma on za zadanie rozpuścić zalegający olej silnikowy, który mógłby utrudnić proces czyszczenia.

Ostatnim etapem jest osuszanie filtra strumieniem powietrza o temp. ok. 90⁰C, a następnie jego chłodzenie oraz ponowny pomiar stopnia zanieczyszczenia. Po zakończeniu ostatniego procesu sporządzany jest wydruk pomiaru przeciwciśnienia dla Klienta.

Po zamontowaniu zregenerowanego filtra DPF/FAP konieczne jest przeprowadzenie dodatkowych czynności adaptacyjnych:

– Wyzerowanie w samochodzie poprzednich wartości filtra DPF.

– Usunięcie błędów zapisanych w sterowniku silnika, wywołanych przez stary zapchany filtr DPF.

– W przypadku filtrów mokrych FAP, kontrola stanu płynu – dodatku katalitycznego.

Tak przeprowadzona procedura regeneracji gwarantuje usunięcie ok. 98 % sadzy, popiołu, oleju silnikowego, płynu chłodniczego, co przywraca całkowicie przepustowość spalin, zdolności regeneracyjne, oraz właściwości filtrujące DPF/FAP lub katalizatora.

Oferujemy również regenerację wysyłkową. Wymontowany Filtr FAP/DPF należy wysłać kurierem do naszej siedziby pod adres:

Juratuning Częstochowa

Ul. Mykanowska 77

42-215 Wola Kiedrzyńska

Tel: 608 050 315

Juratuning Katowice

Ul. 1 Maja 164d

42-237 Katowice

Tel: 609 233 111

Po otrzymaniu paczki od kuriera wykonujemy regenerację filtra/katalizatora w ciągu 24 godzin i odsyłamy go do nadawcy z 2-letnią kartą gwarancyjną i wszelką dokumentacją o przeprowadzonej regeneracji.

 

Zapraszamy!

Zespół Juratuning

 

Umów się na wizytę